Week van de Teek - 25 t/m 29 april 2022 We gaan steeds meer naar buiten nu de lente is begonnen. Houd daarom voor de kinderen én jezelf rekening met het tekenseizoen. Op 25 april start de jaarlijkse Week van de Teek.
Werk jij aan Gezonde Kinderopvang én Gezonde School? Deel je ervaring De werkwijzen van Gezonde Kinderopvang en Gezonde School zijn op elkaar afgestemd. Daardoor ontstaat een doorlopende lijn voor de gezonde leefstijl van kinderen. Heb jij hier vanuit jullie kinderopvang ervaring mee, dan horen we graag van je!
"Toen Nederland tot stilstand kwam, moesten wij in de hoogste versnelling" Het interview 'Kinderen op de eerste plaats' van de coronagedragsunit van het RIVM over de dagopvang in coronatijd spreekt boekdelen en laat zien waarom de maatregelen strikt opvolgen soms botst met de wet en met je onderbuikgevoel.
Meld u aan voor de train-de-trainercursus Al 500 kinderopvangorganisaties werken met een opgeleide coach Gezonde Kinderopvang. Een coach is hét aanspreekpunt voor gezonde leefstijl binnen de organisatie en schoolt de collega’s. Wilt u ook een (staf)medewerker laten opleiden tot coach? Dat kan met de gratis train-de-trainercursus Een Gezonde Start, onderdeel van Gezonde Kinderopvang. Meld u nu aan voor een cursus in 2020.
Smaakplezier en Smakelijke moestuinen erkend In de overzichten met erkende activiteiten op Gezondekinderopvang.nl staan twee nieuwe voedingsactiviteiten: Smaakplezier voor de bso en Smakelijke moestuinen. ‘Erkend’ betekent dat deze activiteiten voor de bso en dagopvang van goede kwaliteit zijn, goed uitvoerbaar in de praktijk en een grotere kans op effect bieden. Kies dus bijvoorbeeld deze erkende activiteiten bij het werken aan Gezonde Kinderopvang!
Gezonde Kinderopvang: meedoen en voordoen helpt âââââââDe invloed van de kinderopvang op het gedrag van kinderen is groot. Dat vertelt Jessica Gubbels van Maastricht University in een artikel over Gezonde Kinderopvang in het vakblad KIDDO (november 2019). Als pedagogisch medewerkers het goede voorbeeld geven helpt dat.